top of page

 

1. За що нараховуватимуться додаткові бали при вступі (усі можливі)?

• Підготовчі відділення за природничими і математичними спеціальностями 20 балів;

• Призери Малої академії наук і учнівських олімпіад; призери і чемпіони спортивних змагань в Україні – 30, 40, 50 балів;

• Середній бал атестату – макс. 60 балів

 

2. Яка система визначення коефіцієнту для профільного предмету в технічних ВНЗ?

Умовами прийому передбачено мінімальне значення 140 балів для профільного предмету при вступі на навчання.

 

3. Якщо абітурієнт, рекомендований до зарахування за першою хвилею, подав оригінали документів, чи не "викинуть" його з бази в інших ВНЗ, і чи зможе він забрати оригінали, якщо він буде рекомендований для зарахування за 2-ю чи 3-ю хвилею в іншому вищому навчальному закладі?

Вступник має право після першого етапу зарахування забрати оригінали і подати їх до 10 серпня в інші ВНЗ, де він буде рекомендований.

 

4. Яка різниця між вступом на перший курс (зі скороченим терміном навчання) та вступом на другий (третій) курс (з нормативним терміном навчання на вакантні місця) для тих, хто закінчив ОКР молодшого спеціаліста?

Можуть відрізнятись навчальні плани і терміни навчання.

 

5. Які умови вступу на магістратуру?

Визначаються вищим навчальним закладом і оформлюються окремим додатком або порядком вступу. Вступник складає іспит зі спеціальності та іноземної мови, з якої атестований за дипломом бакалавра.

 

6. Чи поширюється державне замовлення в українських ВНЗ на мешканців Криму, Донецької та Луганської областей?

Так.

 

7. Який механізм вступу абітурієнтів з Криму до ВНЗ материкової України?

Такий, як і для інших громадян України.

 

8. Які будуть пільги при вступі для кримчан?

Пунктом 12 статті 7 Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (зі змінами) передбачено, що громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї, мають право на продовження здобуття певного освітнього рівня на території інших регіонів України за рахунок коштів державного бюджету. Порядок фінансування навчання цієї категорії громадян встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Зазначені громадяни беруть участь у конкурсному відборі вступників на навчання у державних і комунальних вищих навчальних закладах України у загальновстановленому порядку з наданням місць у гуртожитках на час навчання. Якщо за результатами конкурсного відбору зазначені вступники не потрапили до рейтингового списку вступників на місця державного замовлення, навчальний заклад збільшує кількість місць державного замовлення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України щодо фінансування додаткових місць державного замовлення громадян, які проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї.

 

9. Чи має право на відтермінування строкової службі в армії студент, який має намір продовжувати навчання на магістратурі?

Абітурієнти мають право використати свою можливість вступити до ВНЗ на денну форму навчання. Студенти денної форми навчання отримують відстрочку від призову до армії.

 

10. Чи тягне за собою відсутність студента на процедурі захисту диплому, з огляду на бойові дії в регіоні, невиданням йому диплому та необхідність проходження повторного року навчання (у тому числі на контрактній основі)?

Державна комісія призначається на один календарний рік. З поважних причин студентові може бути призначено дату захисту диплому до кінця року.

 

11. Що робити, якщо студент з Донбасу не отримав диплом про базову або повну вищу освіту, який необхідно подати для вступу на магістратуру (аспірантуру)?

Міністерство освіти і науки не заперечує щодо прийому заяв від зазначених вступників без подання ними оригіналу або копії документа про здобутий ОКР за умови перевірки відповідальними працівниками приймальних комісій вищих навчальних закладів в Єдиній державній електронній базі з питань освіти факту здобуття вступниками освітньо-кваліфікаційного рівня та замовлення документа державного зразка про здобутий ОКР шляхом реєстрації замовлення на виготовлення документа державного зразка про здобутий раніше відповідний освітньо-кваліфікаційний рівень. 

Порядок проведення конкурсного відбору для таких абітурієнтів визначається приймальною комісією вищого навчального закладу.

Особи, які будуть зараховані на навчання до вищих навчальних закладів, зобов’язані подати до приймальної комісії оригінали документа державного зразка і додатка до нього про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень до 1 листопада 2014 року.

 

12. Яка процедура переведння студентів з Донецької та Луганської областей до інших ВНЗ України?

Переведення студентів з одного вищого навчального закладу до іншого здійснюється у канікулярний період відповідно до Положення про порядок переведення, відрахування та поновлення студентів вищих навчальних закладів освіти, яке затверджено наказом Міністерства освіти України від 15.07.1996 р. № 245, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 7 серпня 1996 р. за № 427/1452.

У разі, якщо ситуація у Донецькій та Луганській областях не стабілізується до 1 вересня 2014 року, Міністерство освіти і науки України розгляне у вересні питання переведення студентів на навчання до інших вищих навчальних закладів України на особливих умовах відповідно до роз’яснень, які будуть надані додатково.

Додаткова інформація щодо вступу абітурієнтів до ВНЗ у Донецькій та Луганській областях, переведення та навчання студентів з Донбасу за посиланням: http://www.mon.gov.ua/ua/news/36228-uryad-unormuvav-pitannya-schodo-organizatsiyi-2014frasl15-n.r.-u-navchalnih-zakladah,-scho-roztashovani-u-donetskiy-ta-luganskiy-oblastyah

 Відповіді

на найпоширеніші питання.

 Зовнішнє незалежне оцінювання

 

Абітурієнту 
bottom of page